
3 jaar oorlog in Oekraïne: BUas blijft steunen
Op 24 februari 2022 begon Rusland met de invasie van Oekraïne. Al 3 jaar vechten Oekraïners voor hun vrijheid en hun leven. BUas heeft daarom vandaag de Oekraïense vlag gehesen als steunbetuiging aan haar Oekraïense studenten. Het geelblauwe doek hangt ook aan overheidsgebouwen. Op deze manier laten BUas en Nederland zien dat het achter Oekraïne staat en het door oorlog geteisterde land volledig blijft steunen.
- Over BUas
Naast het hijsen van de Oekraïense vlag zal HUB Radio, het eigen radiostation van BUas dat 7 dagen per week voor studenten door studenten wordt gerund, de hele dag door een speciale Freedom playlist met Oekraïense muziek draaien. Ook een podcast over de oorlog, persoonlijke verhalen en andere Oekraïne onderwerpen krijgen aandacht. Overdag hosten Oekraïense studenten van BUas een stand in de school om informatie te delen en donaties in te zamelen voor Zeilen van Vrijheid - hetzelfde goede doel dat BUas steunde toen de Oekraïense band in mei 2023 in onze kapel Go_A optrad. Deze stichting schaft ambulances aan en levert deze af aan Oekraïne.
BUas is een internationale hogeschool waar intercultureel bewustzijn, wederzijds respect en begrip al jaren hoog op de agenda staan en dat nog vele jaren zullen blijven. Wij helpen onze studenten om young professionals te worden en willen een betekenisvolle bijdrage leveren aan een betere wereld. BUas is duidelijk over wat dit van haar studenten en medewerkers vraagt: een houding van openheid met respect voor elkaar, nieuwsgierigheid, burgerplicht, optimisme, een onderzoekende houding en een drive om bij te dragen aan een betere wereld. De primaire basis voor het bereiken van deze missie is een diverse en inclusieve gemeenschap met een eerlijke, veilige, transparante en duurzame omgeving waar ruimte is voor debat.

