Jorrit Snijder vertegenwoordigt Breda University bij Europese top in Parijs
Jorrit Snijder, voorzitter van de Executive Board van Breda University of Applied Sciences, was 5 mei te gast bij een belangrijke Europese bijeenkomst op het Franse ministerie voor hoger onderwijs en onderzoek in Sorbonne in Parijs. Als vertegenwoordiger van zowel BUas als de Europese universiteitsalliantie KreativeEU nam hij deel aan gesprekken over de toekomst van wetenschap en hoger onderwijs in Europa.
- Over BUas
De bijeenkomst, met bijdragen van onder andere president Emmanuel Macron en commissievoorzitter Ursula von der Leyen, benadrukte het belang van Europa als een aantrekkelijke omgeving voor toponderzoek en innovatie. Tijdens het evenement werd duidelijk dat jonge wetenschappers en Nobelprijswinnaars in Europa moeten kunnen floreren, met ruimte voor academische vrijheid en samenwerking.
Snijder was betrokken bij discussies over de cruciale rol van Universities of Applied Sciences in het sneller vertalen van fundamenteel onderzoek naar praktische toepassingen en economische impact. President Macron gaf aan dat Europa hierin sneller moet schakelen, en Christophe Fouquet, CEO van ASML, onderstreepte dit met een krachtige oproep: “Kies Europa voor wetenschap—en ook voor ondernemen.”
Naast inspirerende toespraken en panelgesprekken bood de bijeenkomst Snijder de kans om in gesprek te gaan met collega’s uit Vlaanderen en Nederland, vertegenwoordigers van de Europese Commissie en partners binnen Europese universiteitsnetwerken.
Een symbolische herinnering aan inclusie binnen de wetenschappelijke gemeenschap kwam naar voren in de aula van de Sorbonne: omringd door beelden van iconische denkers viel de afwezigheid van Marie Curie op. Haar historische bijdrage aan de wetenschap, en haar bewuste keuze voor Europa, onderstrepen het belang van diversiteit binnen het academische landschap.
De boodschap van deze bijeenkomst was helder: Europa moet blijven investeren in wetenschap, talent, samenwerking en snelheid van innovatie. Met vertegenwoordigers zoals Snijder aan tafel, wordt de brug tussen kennis en praktijk steeds sterker.
